تبلیغات
خبری تحلیلی و اطلاع رسانی مغان امروز شهرستان بیله سوار - انحراف مدیریت ازجاده کمربندی بیله سوار!
تاریخ : یکشنبه 27 اردیبهشت 1394 | 07:46 ب.ظ | نویسنده : مغان امروز
انحراف مدیریت ازجاده کمربندی بیله سوار!

با گذشت بیش از 25 سال از شروع عملیات ساخت جاده کمربندی بیله سوار، هنوز این پروژه به اتمام نرسیده و این مسئله باعث رنجش مردم این منطقه شده است.

 پایگاه خبری مغان امروز، نوشت: امروزه ایجاد جاده های مناسب و امن به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت‌های توسعه هر منطقه شناخته می‌شود اما در شهرستان بیله سوار این موضوع برای مسئولین زیاد از اهمیت خاصی برخوردار نیست و سوء مدیریت باعث بلا تکلیفی جاده کمربندی این شهر شده است.

 

 سال‌هاست که مسئولین از اتمام جاده کمربندی که اصلی ترین و تنها ترین راه مواصلاتی به گمرک بیله سوار است، سخن می گویند، اما متاسفانه این جاده درحال حاضر در وضعیتی غیر استاندارد و نامناسب قرار دارد و لازم است اعتبارات ویژه به منظور اصلاح و بازسازی این مسیر اختصاص یابد.

 

 مجید خدابخش، استاندار اردبیل گفت: پس از ۲۵ سال مدیریت یکی از اشکالاتی که در گمرک بیله‌سوار گلایه‌هایی را به دنبال داشته است، نبود زیرساخت راه، به مسافت ۲ کیلومتر در اتصال به گمرک بیله‌سوار است که جای تاسف دارد.

 

وی گفت: ما در کشوری قرار داریم که امروز بحث اصلی آن، تولید سانتریفیوژ و طراحی و تولید موشک دور برد است،‌ اما در شهر بیله سوار مسئولین این شهر توان ساخت و آسفالت ریزی ۲ کیلومتر راه مواصلاتی تا گمرک این شهر آن هم طی ۲۵ سال را هم ندارند.

رئیس شورای اداری استان، این مشکل را از جنس مدیریتی اعلام کرد و افزود: این موضوع دیگر ربطی به تحریم و یا تامین مواد اولیه ندارد بلکه نقص کار در نحوه مدیریت است که البته ما نتوانسته‌ایم در این زمینه خوب عمل کنیم.

 

آرام حلیم فرماندار شهرستان بیله سوار گفت: پروژه کمربندی که سال ها بلاتکلیف رها شده بود در سایه توجه دولت تدبیر و امید و در زمان حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان حمل و نقل و پایانه های کشور و با تخصیص اعتبار لازم فعال شد که حدود ۲/۵ کیلومتر آن اجرا شده و با مساعد شدن شرایط جوی، پروژه تکمیل و در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

 

 بیله سوار قلب تجارت استان

راه از ضروری ترین نیاز هایی است که زمینه حضور سرمایه گذاران را فراهم می کند و در صورت کاستی در این حوزه، توسعه منطقه با مخاطره مواجه خواهد شد.

وجود یک راه ارتباطی مناسب و استاندارد می تواند زمینه توسعه گردشگری در مناطق مستعد را نیز فراهم آورد.

توسعه راه‌های شهرستان بیله سوار یک نیاز ضروری است و در حال حاضر بسیاری از راه‌های این شهرستان با مشکلات زیادی روبرو است که مسئولان باید به این راه‌ بین المللی توجه بیشتری داشته باشند.

بیله سوار دروازه ورود به کشور همسایه است، به این خاطر روزانه هزاران مسافر از داخل و خارج کشور در این شهرستان حضور می یابند که نشانگر ضرورت تأمین زیرساخت های اساسی از جمله راه ارتباطی استاندارد است.

 

 توجه همه جانبه به قلب تجاری استان لازم و ضروری است و با توجه به اینکه این منطقه در آستانه ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی بوده و تنها گمرک بین المللی استان در این شهرستان قرار دارد، لازم است اعتبار مناسبی برای اجرای این جاده گذاشته شود و مسئولان شهرستان نیز باید پیگیر این اعتبارات و اجرای جاده جدید و دو بانده باشند.برگرفته از  پایگاه اطلاع رسانی مغان امروز شهرستان بیله سوار

   • paper | پرشین بلاگ | ایران بلاگ